Ödeme Rehberi

E-Ticaret İçin En İyi 5 WordPress Teması

E-ticaret web siteleri, işletmeniz için önemli bir gereksinimdir. Bu siteler, her konumdan erişilebilirlik ve kullanım kolaylığı sunarak esnek saatlerle geleneksel dükkan yapılarına göre avantaj sağlar. Ancak, bir web sitesi kurmak ve tam performansla çalıştırmak kolay değildir. Bir web sitesinin müşteri çekebilme kabiliyeti; güvenilir görünüm, kaliteli ve göz alıcı tasarım, hatasız çalışma ve benzeri birçok faktöre bağlıdır. Bu faktörlerin en iyi şekilde sağlanabilmesinin başında da uygun temayı seçmek gelir.

Kısa cevap

Ücretsiz Tema Seçenekleri: Astra, OceanWP, Botiga

Çok Daha Özgürce Tasarım Yapabileceğin Tema Seçenekleri: Divi

Yalın ve Başlangıç Seviyesi Tema Seçenekleri: Botiga

1. Astra Teması

tema

Yükleme Sayısı: 1,200,000+
Oylama: 5/5
En iyi fit: Her tür online işletme
Ücret: Ücretsiz(premium versiyonu yıllık $59 ile başlıyor $523 dolara kadar)

Astra, şuanda en popüler e-ticaret temalarından biridir. En çok önerilen ve blog sayfalarında adına sık sık rastlayacağınız bir temadır. Bu popülerliğinin sebebi ise oldukça özelleştirilebilir ve birden fazla e-Ticaret pazarına hitap eden çeşitli e-Ticaret şablonlarına sahip olmasıdır. Bazı şablonlar yalnızca premium sürümde mevcut, fakat ücretsiz olanlar da aynı derecede iyi.

Bu tema, daha fazla potansiyel küresel müşteriye ulaşabilmeniz için çok dilli bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır. Çeşitli bölgelerdeki kişilerin web sitenizi kendi dillerinde görüntüleyebilmesi için .po ve .mo dosyalarıyla herhangi bir dili çevirin.

2. OceanWP

Yükleme Sayısı: 7,423,000+
Oylama: 5/5
En iyi fit: Her tür online işletme
Ücret: Ücretsiz (premium versiyonu lisansı $39 ile başlıyor $129 dolara kadar)

OceanWP teması hızlı ve duyarlı bir temadır; bu nitelikler kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştirebilir. Web sitenizin tasarımını başlatmak için içe aktarabileceğiniz başlangıç ​​demo siteleri vardır. Ancak özel kenar çubuğu, sosyal paylaşım ve yapışkan başlık gibi ek eklentiler gerektiren özel öğeler içerebilirler. Bu tasarım öğelerini istiyorsanız, sitenizi yavaşlatabilecekleri için gerekli eklentilerin miktarına dikkat edin.

3. Botiga

Yükleme Sayısı: 10,000+
Oylama: 5/5
En iyi fit: Yeni başlayanlar ve daha yalın envanteri olan mağazalar için harika bir seçimdir
Ücret: Ücretsiz (premium versiyonu yıllık $59)

Botiga, basit bir tasarıma sahip bir WordPress temasıdır. Mağazanızın kısa sürede çalışır duruma gelmesine yardımcı olabilecek temel e-Ticaret özelliklerine ve yerleşik WordPress widget’larına sahiptir. Bu tema ayrıca sitenizin daha hızlı yüklenmesine ve daha iyi görünmesine yardımcı olmak için çeşitli Google Yazı Tiplerine ücretsiz erişim içerir. Botiga’nın özelleştirme seçeneklerini diğer e-Ticaret temaları kadar fazla bulmuyoruz. Bununla birlikte, basitliği ve sağlam e-Ticaret işlevselliği, bu temayı yeni başlayanlar veya karmaşık tasarım yerine işlevsel web sitelerine öncelik veren yalın envantere sahip küçük işletmeler için uygun bulmamızı sağlayan şeydir.

4. Divi

Yükleme Sayısı: 700,000+
Oylama: 5/5
En iyi fit: Birçok tasarım seçeneğiyle daha fazla yaratıcı kontrol ve özelleştirme imkanı gerektiren mağazalar
Ücret: Yıllık $89, lisans başına $249

Divi, çarpıcı tasarımı ve güçlü özellikleri sayesinde bu listede en çok satan WordPress WooCommerce temasıdır. Sitenizin düzenini ve tasarımını özelleştirmenize yardımcı olmak için tasarlanmış, sürükle ve bırak özellikli bir sayfa oluşturucu olan Divi Builder ile birlikte gelir. Ayrıca daha hızlı başlamanıza yardımcı olacak önceden oluşturulmuş bazı düzenler de içerir. Divi ayrıca bu temanın özelleştirme seçeneklerini daha da genişleten Slider Revolution ile de iyi bir şekilde bütünleşiyor. Divi’nin çok sayıdaki öğe seçeneklerinin yorucu ve karışık olduğunu düşünüyorsanız, farklı tasarımları birbirlerine karşı test etmek için test sistemini kullanın.

5. Shopkeeper

Yükleme Sayısı: 31,000+
Oylama: 5/5
En iyi fit: Her tür online işletme
Ücret: Lisans başına $59

Web sitenizi kataloglama veya ürünlerinizi sergilemek için kullanmak istiyorsanız Shopkeeper, Katalog Modunu etkinleştirerek sitenizin e-Ticaret işlevini kapatma seçeneğini sunar. Tekrar çevrimiçi satış yapmaya hazır olduğunuzda bu özelliği tekrar etkinleştirebilirsiniz. Shopkeeper’ın paketi, bir dizi premium eklentiyi de içeren WPBakery Sayfa Oluşturucu ile birlikte gelir. Bu tema aynı zamanda WordPress’in Gutenberg editörü ve Visual Composer sayfa oluşturucuyla da uyumludur ve sitenizin düzeni için size daha fazla özelleştirme seçeneği sunar.

Siteniz için en doğru temayı seçtiniz fakat ödeme ve kargo işlemleriniz için sıradaki adımların ne olduğunu hakkında rehberliğe ihtiyacınız var ise, rehberlerimizi takip edebilirsiniz. Ödeme işlemleri için POS Entegratör’ün resmi sayfasını ve kargo işlemleri için Kargo Entegratör’ün resmi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir