Ödeme Rehberi

E-Ticaret Sitesi İçin 5 En İyi WordPress Eklentisi 2024

En iyi WordPress eklentisi hangisidir? Bu makalemizde bu sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Öncelikle blog olarak başlayan WordPress altyapısı günümüzde e-ticaretin göz bebeği konumundadır. WordPress, ürün veya hizmetlerini internet üzerinden pazarlamak isteyen herkesin başvurabileceği en pratik ve etkili çözümdür.

WooCommerce eklentisi sayesinde WordPress üzerinden satış yapmak oldukça kolay ve keyifli bir hale geldi diyebiliriz. Fakat WooCommerce tek başına yeterli olmuyor.

Peki ama bize iyi satış yapmamızı sağlayacak başka hangi WordPress e-ticaret eklentileri mevcut? Gelin birlikte inceleyelim.

WooCommerce İle Uyumlu En İyi WordPress Eklentisi

1-Yoast SEO

Yoast SEO bir SEO eklentisidir. SEO(Search Engine Optimization) yani arama motoru optimizasyonu, bizim Google’da üst sıralarda yer almamızı sağlayacak olan kurallar bütünüdür diyebiliriz. Dolayısıyla bir e-ticaret sitesinde ürünlerinizin müşteriler tarafından aramalarda listelenmesini istiyorsanız SEO uygun web düzenlemeleri yapmalısınız. Özellikle ürün ya da hizmet satışlarında ürün adı, kısa ve açıklama bilgileri, anahtar kelimeleri gibi birçok bilgiye e-ticaret sitenizde yer vermeniz gerekmektedir. Yoast SEO tam bu noktada sizlere yardımcı olmakta ve neyi nasıl yapmanız gerektiği konusunda sizleri uyarmaktadır.

Link: YOAST SEO

yoast seo
yoast seo ekran görüntüsü

2-Jetpack

2024 ile beraber hala güncelliğini yitirmeyen ve çok kullanılan Jetpack eklentisi, web sitenizin daha güvenilir bir durumda olmasında size yardımcı olmaktadır. Güvenlik herkes için büyük önem arz etmektedir. Web sitenizin güvenli olmasını, bir virüs ya da saldırının oluşmamasını hepimiz isteriz. Jetpack için güvenlik açısından en iyi WordPress eklentisi diyebiliriz. Dolayısıyla WordPress alt yapısını kullanırken güvenlik ağı oluşturmanın en basit ve kesin yöntemlerinden birisi Jetpack eklentisini kullanmak olacaktır. Bu eklenti ile e-ticaret sitenizin güvenliğini üst seviyelere getirebilir ve virüs kontrol işlemlerini manuel kontrol etmekten kurtulabilirsiniz. Eklenti sizin için tehdit oluşturabilecek zararlı yazılımları tarayacak ve size çözüm sunacaktır.

Link: JETPACK

jetpack eklentisi
jetpack eklentisi ekran görüntüsü

3-POS Entegratör

SEO ve web site güvenliğinden sonra gelelim bir e-ticaret sitesi için olmazsa olmaz konuya. Ödeme sistemleri… POS Entegratör e-ticaret siteniz için vazgeçilmez bir ödeme sistemi entegrasyonu sağlamaktadır. Öyle ki, bu eklenti ile birlikte Türkiye’de bulunan ödeme kuruluşlarına kolayca entegre olabilirsiniz. Müşterileriniz ödemelerini kolay ve hızlı bir şekilde halleder. Böylelikle müşteri sayınızı artırabilir ve firmanıza sabit müşteriler kazandırabilirsiniz.

Bunların dışında WooCommerce ile mükemmel bir uyum içinde çalışan POS Entegratör, tüm satış sürecinde size yardımcı olmaktadır. İptal ve iade işlemlerini ödeme kuruluşuna gerek kalmadan WooCommerce ekranınızdan yürütmeyi, müşterilerinize taksit seçenekleri oluşturmayı, ödeme işlemlerini takip edip raporlamayı ve çok daha fazlasını size kazandırmaktadır. En iyi WordPress eklentisi arayışınızda mükemmel bir seçenek oluşturmaktadır.

Link: POSENTEGRATOR

en iyi wordpress eklentisi posentegrator
posentegrator ekran görüntüsü

4-Wp Mail SMTP

Sitei içi düzenlemeler ve ödeme adımları tamamlandıktan sonra müşterileriniz sipariş oluşturur. Sonrasında kendinizi ve müşterilerinizi e-posta ile bilgilendirmek istersiniz. Tam bu noktada Wp Mail SMTP devreye girer.

SMTP (Simple Mail Transfer Protocol), e-posta iletilerini göndermek için kabul edilmiş bir endüstri standardıdır. Doğru SMTP yapılandırması, sitenizden gönderilen e-postaların teslim edilebilirliğini artırmaya yardımcı olmak için kimlik doğrulama eklemeyi içerir. Böylelikle müşterilerinize giden e-postaların spama düşme ihtimali azaltır ve doğrudan iletişim kurabilmenize olanak sağlar.

Link: WP MAIL SMTP

wp mail smtp ekran görüntüsü

5-WP Forms

Müştelerle iletişime geçmenin en kolay yöntemlerinden birisi de form eklentisi kullanmaktır. Form eklentisi ile ürün ya da hizmetleriniz. hakkında müşteri bilgilendirmesi yapabilir ya da en uygun fiyatlar için müşterilerinizin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. WP Forms ile farklı tasarımlara sahip mükkemel formlar oluşturabilir ve müşterilerinizle direkt iletişim kurabilirsiniz. E-ticaret sizinizin reklamlarını bu forma yönlendirebilir, onlar için en uygun çözümleri üretebilirsiniz. Öneri, şikayet ya da memnuniyet formları oluşturarak mağazanızı geliştirebilirsiniz.

Link: WPFORMS

wp forms ekran görüntüsü

E-ticaret web siteniz için en iyi WordPress eklentisi arayışınız bunlarla sınırlı olmamalıdır. Daha fazla satış yapabilmek ve müşteri kazanabilmek için birden 5 eklentiden fazlasına ihtiyacınız olabilir. Bu 5 temel eklenti sizlerin işlerinizi hızlandıracak ve sağlam temellerden oluşan bir otomasyon sistemi kuracaktır. Daha fazla e-ticaret eklentisi için Gurmehub‘u ziyaret etmenizi tavsiye edebilirim. Böylelikle ihtiyacınıza yönelik yeni eklentiler keşfedebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir